Twee terminals kunnen schroefschiplossers bestellen met dezelfde nominale capaciteit van 800 ton per uur en uiteindelijk een heel verschillende jaarlijkse doorvoer krijgen, omdat het getal dat de prestaties van de ligplaats bepaalt, de continue snelheid is die de machine aanhoudt zodra de inlaattoevoer de lading op de bodem van het ruim heeft bereikt.
Hangzhou Aotuo Mechanical and Electrical Co., Ltd. (AOTUO), opgericht in 2003, bouwt schroefscheepslossers met een vermogen tot 3.000 t/u voor schepen tot 200.000 DWT en was de leidende tekeneenheid van de Chinese bouwmaterialenindustriestandaard JC/T 2575 (Bulk Cement Screw Ship Unloader). De onderstaande factoren bepalen of een terminalproject aan zijn doorvoerdoel voldoet: materiaalgedrag, vereiste continue snelheid, scheeps- en ruimgeometrie, indeling van de ligplaats, montageconfiguratie, stofbeheersing en slijtagestrategie.
Een schroefscheepslosser is een continue mechanische losser die met een horizontale inlaatschroef bulkmateriaal uit het scheepsruim verzamelt, door een verticale schroeftransporteur tilt en zonder grijpcyclus in het kadetransportsysteem loost.
De machine werkt in drie fasen: de inlaattoevoer verzamelt materiaal over de ruimvloer, de verticale schroef tilt het door een behuizing naar de giek, en een transportschroef of goot levert het af naar de waltransportband, luchtschuif of ontvangsttrechter. Omdat er geen terugreis is, hangt de output af van hoe gestaag de inlaatfeeder begraven blijft in de lading, en niet van hoe snel een grijper kan zwaaien. De gesloten behuizing houdt de lading ook uit de wind tussen het ruim en de kade. Daarom worden schroefsystemen gespecificeerd waar de fijnstoflimieten krap zijn.
Definitie: Een schroefschiplosser is een continue scheepslosser waarin een verticale schroeftransporteur, gevoed door een horizontale schroef- of inlaattoevoer, droog bulkmateriaal uit het ruim van een schip tilt en overbrengt naar het waltransportsysteem. In China valt deze apparatuurfamilie onder de bouwmaterialenindustrienorm JC/T 2575.
Bulkdichtheid, abrasiviteit, vochtgehalte en toegestane deeltjesbreuk bepalen de schroefdiameter, spoed, vliegmateriaal en geïnstalleerd vermogen voordat een commerciële vergelijking begint.
De doorvoer schaalt ruwweg met het kwadraat van de schroefdiameter en lineair met de spoed en de rotatiesnelheid, zodat dezelfde nominale capaciteit kan worden bereikt met een grote langzame schroef of een kleinere, snelle schroef. De snelle machine met kleine diameter is lichter en goedkoper, maar verhoogt de deeltjesbreuk en randslijtage, wat van belang is voor graan en voor schurende steenkool.
| Materiaal | Typische losse bulkdichtheid | Primaire ontwerpdriver |
| Bulkcement | 1,0 tot 1,5 ton per kubieke meter | Beluchting en stofbeheersing |
| Cementklinker | 1,2 tot 1,5 ton per kubieke meter | Schuurvermogen en resttemperatuur |
| Steenkool | 0,7 tot 0,9 ton per kubieke meter | Slijtage- en stofgedrag |
| Graan | 0,70 tot 0,80 ton per kubieke meter | Breuklimieten en netheid van de lading |
Vocht is de meest onderschatte factor. Cement dat water heeft geabsorbeerd, vormt klonten die niet in de inlaattoevoer zullen stromen, en steenkool met een hoog oppervlaktevocht kan in de behuizing blijven plakken en het effectieve transportgedeelte verkleinen. In een offerte dient het ontwerpvochtgehalte en het gegarandeerde percentage bij dat vocht te worden vermeld, en niet alleen het beste cijfer.
Spoormobiele schroefkolenscheepslosser voor abrasieve steenkool Verwerkt steenkool en schuurmiddelen met een hoog vochtgehalte met gesloten schroeftransport, slijtvaste elementen en capaciteiten van 200 tot 3000 t/u. Bekijk Product → Voor het transport van abrasieve kolen worden op rails gemonteerde schroefkolenlossers geleverd met slijtvaste transportelementen en gesloten overslagpunten.
Bepaal de grootte van de losser op basis van de gemiddelde continue snelheid die nodig is voor het ligplaatsvenster, en voeg vervolgens de marge toe voor het opruimen van ruimen en het vervangen van luiken; een nominaal piektarief op zichzelf zal de jaarlijkse doorvoer overschatten.
Een illustratieve berekening: een terminal die 1,2 miljoen ton cementimport per jaar plant, 300 bedrijfsdagen, 18 productieve ligplaatsuren per dag en 75 procent mechanische beschikbaarheid, heeft 1.200.000 nodig gedeeld door (300 x 18 x 0,75), oftewel 296 t/u gemiddelde continue snelheid. Een machine van 400 ton per uur heeft dan ongeveer 35 procent ruimte voor schoonmaakpassen, luikwisselingen en het snelheidsverlies dat optreedt als het ruim leeg raakt.
De grootte van het schip brengt twee fysieke beperkingen met zich mee. Het vrijboord stijgt met de grootte van het schip, dus de verticale schroef en giek moeten de ruimvloer bereiken met de laagst verwachte diepgang, terwijl ze nog steeds de luikhoofd op het diepste punt vrijmaken. De ruimgeometrie bepaalt de rest: de afmetingen van de luiken, het aantal ruimen en interne obstakels bepalen hoeveel lading de inlaatfeeder zonder hulp bereikt. De ligplaatsindeling legt vervolgens het machinebereik vast, omdat de kadelengte, de bolderposities en het waltransporttraject al aanwezig zijn.
De vijf cementconfiguraties, vast, mobiel per spoor, mobiel op banden, op schepen en op voertuigen gemonteerd, bieden een bereik voor handelsreizen tegen de kosten van civiele werken en flexibiliteit van de ligplaats; de keuze wordt normaal gesproken bepaald door de indeling van de ligplaats en niet door de lossnelheid.
Scheepslosser met vaste schroef voor specifieke cementterminals Voor speciale ligplaatsen elimineert deze vaste eenheid spoordraaistellen en kan zij schepen van 600 tot 15.000 DWT met een snelheid van 100 tot 500 ton per uur verwerken. Bekijk Product →
Spoormobiele schroefschiplosser voor droge bulk met meerdere slaapplaatsen Verplaatst zich tussen ligplaatsen op rails en verwerkt schepen van 1.000 tot 70.000 DWT met een snelheid van 200 tot 1.500 ton per uur voor cement, steenkool, graan en concentraten. Bekijk Product → Op banden gemonteerde eenheden verminderen de railkosten, maar hebben een opstelplaats nodig met voldoende draagvermogen en geven een minder nauwkeurige positionering bij het luik. Eenheden op schepen reizen met het schip mee en zijn geschikt voor terminals zonder losinstallatie op de kade. Op voertuigen gemonteerde eenheden zijn bedoeld voor tijdelijke of kleine operaties. Referentie-installaties zijn onder meer de Haven van Brisbane in Australië en projecten in de haven van Mariveles op de Filippijnen.
Omdat het materiaal zich in een gesloten schroefbehuizing verplaatst, zijn de emissiepunten op een schroeflosser beperkt tot de ruiminlaat en de afvoeroverdracht. Daarom wordt de technologie vaak gespecificeerd daar waar grijper- of pneumatisch lossen de lokale deeltjeslimieten zou overschrijden.
De deeltjeslimieten worden bepaald door de exploitatievergunning van de terminal, niet door de leverancier van de apparatuur, en verschillen per rechtsgebied en per haven. Vraag de vergunningslimieten schriftelijk aan, vermeld ze in de technische specificatie en vraag van de leverancier om te bevestigen op welke emissiepunten de offerte betrekking heeft.
Aankoopnota: inlaatafdichting, omkasting van de doorvoergoot en capaciteit voor stofopvang zijn vaak uitgesloten van een basismachineofferte en worden later als extra's geprijsd. Vraag per item naar de stofbeheersingsscope, waarbij de filtermedia worden vermeld voor elke lading die de terminal verwacht te verwerken.
Vergelijk offertes op basis van een gedefinieerd kostenbereik over een vaste periode: uitrusting, civiele werken aan de kade, stroomvoorziening en bekabeling, stroomafwaarts transport en stofopvang, inbedrijfstelling, reserveonderdelen en de vertraging die de bereikte lossnelheid vermijdt.
| Kostenelement | Wat drijft het | Wat te vergelijken |
| Levering van machines | Capaciteit, montagetype, constructiematerialen | Of de ontladingsinterface, het besturingssysteem en de stofbeheersing binnen de batterijlimieten vallen |
| Civiele werken aan de kade | Vaste, rail- of bandmontage | Railfundering, kabelgraven, draagvermogen op de opstelplaats, stormverankering |
| Voeding | Geïnstalleerde kracht- en rijaandrijvingen | Transformatorcapaciteit, kabelhaspel of festoenomvang, verantwoordelijkheid voor variabele snelheidsaandrijving |
| Slijtage en reserveonderdelen | Slijtvastheid van de lading | Vluchtmateriaal, vervangbaar segmentontwerp, opgegeven levertijd voor geïmporteerde onderdelen |
Demurrage is de regel die het gemakkelijkst over het hoofd wordt gezien en die het moeilijkst te absorberen is. Een machine die 300 ton per uur levert in plaats van 400 ton per uur op een vracht van 30.000 ton, voegt per aanloop ongeveer 25 uur ligtijd toe, en die tijd wordt in rekening gebracht op het schip, de ligplaats en de volgende klant.
Bij 40 aanlopen per jaar van elk 30.000 ton, zorgt het verschil van 25 uur per aanloop voor ongeveer 1.000 uur ligplaatsbezetting per jaar. Dat zijn de kosten van een rentetekort, en die zijn onzichtbaar bij een vergelijking van de aankoopprijzen.
AOTUO bouwt sinds 2003 schroefontladers en bezit meer dan 100 patenten en softwareauteursrechten; zijn rol als leidende tekeneenheid van JC/T 2575 is gedocumenteerd in zijn bedrijfsprofiel .
Schroefvluchten, de inlaattoevoer en de afvoergoot zijn de slijtagekritische items; op schurende steenkool of klinker maken vervangbare of harde vluchtsegmenten renovatie op de ligplaats mogelijk in plaats van in een werkplaats.
De onderhoudsplanning moet het scheepsschema volgen in plaats van kalenderintervallen, en de lijst met reserveonderdelen moet aangeven welke artikelen eigendom zijn en welke doorlooptijd van toepassing is, aangezien geïmporteerde componenten een geplande uitval kunnen verlengen.
Specificeer het gemiddelde continue tarief dat vereist is voor het ligplaatsvenster plus de marge. In de bovenstaande berekening vereist 1,2 miljoen ton per jaar gedurende 300 dagen en 18 productieve uren per dag bij een beschikbaarheid van 75 procent 296 t/u, dus een machine van 400 t/u biedt ongeveer 35 procent vrije ruimte. Tarieven boven de 1.000 t/u vereisen grotere schroefdiameters en zwaardere constructies, en de huidige bovengrens van het bereik bereikt 3.000 t/u.
Bij de meeste projecten wordt de machine rondom één materiaalfamilie geconfigureerd. Cement en klinker zijn qua stortdichtheid vergelijkbaar, maar verschillen qua abrasiviteit en resttemperatuur; graan voegt breuklimieten en hygiëne-eisen tussen ladingen toe; steenkool zorgt voor slijtage en, voor sommige soorten, stofexplosies. Er bestaan configuraties met meerdere materialen, maar de omschakelingsprocedure, de schoonmaakvereiste en het gegarandeerde tarief voor elke lading moeten in het contract worden vastgelegd.
Controleer de continue snelheid van de ontwerplading, de uitlijning en capaciteit van het afvoerinterface, de stofemissie bij de inlaat- en overdrachtspunten, de instellingen voor schijfbescherming en de lijst met reserveonderdelen. Bij acceptatietests moeten de lading, het vochtgehalte en de toestand van het schip worden vermeld, omdat een snelheid gemeten op droge, vrij stromende lading de prestaties op nat of verdicht materiaal niet representeert.
Selectie komt neer op het matchen van vier variabelen die niet tegen elkaar kunnen worden verhandeld: de lading, het vereiste continutarief, de ligplaatsgeometrie en de emissielimieten die zijn vastgelegd in de exploitatievergunning. Een machine die op alle vier de machines past, behoudt zijn tarief gedurende de levensduur van de terminal; één die op drie past, heeft oplossingen nodig tijdens de service.
Het is gericht op de algehele oplossing van het droge bulkmateriaalpoortoverdrachtssysteem,
Onderzoek en ontwikkeling, productie en service
Copyright © Hangzhou Aotuo Mechanical and Electrical Co., Ltd. All Rights Reserved. Aangepaste materiële transportsystemen Fabrikanten